fbpx
RU EN PL UK

Львівський Оперний театр

Львівський Оперний театр імені Соломії Крушельницької - перлина Львова. Він по праву вважається одним з найкрасивіших Оперних театрів не тільки України, а й світу.

Будівля Львівської Опери побудовано в 1900 році за проектом талановитого архітектора Зигмунта Горголевського, який помер майже відразу ж після завершення будівництва. Розкішний фасад театру, який вінчає головна скульптура Слава; чудові його інтер'єри, декоровані ліпниною і позолотою, зал для глядачів, дзеркальне фойє. 

У львівських екскурсоводів є в запасі десятки легенд, пов'язаних з театром. Дуже цікава легенда пов'язана з чудовим завісою «Парнас», який служить театру ось уже понад сто років. Будівельники Опери хотіли, щоб завіса в театрі був такий же помпезний і урочистий, як і сама будівля театру. Вони їздили по всьому світу і вишукували найкрасивіші завіси. Кращими були визнані завіси театрів Мілана та Кракова, автором яких був відомий український художник Генріх Семирадський - поляк, який народився в Україні, в Печенігах. Йому і зробили замовлення на театральну завісу. Коли він виготовив завісу, грошей на нього не вистачило, і щедрий добрий художник подарував своє чудове творіння Львівській Опері.

Хочете бути в курсі всіх новин і не пропустити цікаві тури?

Підпишись на розсилку і дізнайся першим про наші пропозиції!