fbpx
RU EN PL UK

Вулиця Дерибасівська

У кожного міста є своя "головна" вулиця. У Києва це Хрещатик, у Харкова - Сумська, у Москви - Арбат, у Петербурга - Невський проспект, у Нью-Йорка - Бродвей, у Парижа - Єлисейські поля. А у Одеси є вулиця Дерибасівська.

Довжина вулиці - менш 1 кілометра, а історія дуже довга. Спочатку вулиця називалася Садовій, потім Гімназской, тому що на ній була розміщена головна комерційна гімназія. А коли гімназія перетворилася в Рішельєвський ліцей, вулиця була перейменована на честь відважного воєначальника, героя взяття Ізмаїла, градоначальника Одеси - Йосипа Де Рибаса. У радянські часи її намагалися перейменувати на вулицю Лассаля, потім на вулицю Чкалова, але одесити наполегливо називали її Дерибасівській, і навіть радянському ладу довелося змиритися з цим.

Вулиця Дерибасівська створена для відпочинку, для повільного спокійного плину життя. Тут людбят гуляти і відпочивати одесити і гості Одеси. Прогулявшись по Дерибасівській, ви зустрінете численні історичні пам'ятники: готель "Пасаж", Гамбрінус, Міський сад, будівля Рішельєвського ліцею, пам'ятник самому Де Рібаса, пам'ятник 12-ому стільцю з геніального творіння геніальних одеситів Ільфа і Петрова, пам'ятник не менше видає одеситу Леоніду Утьосову і багато іншого.

Хочете бути в курсі всіх новин і не пропустити цікаві тури?

Підпишись на розсилку і дізнайся першим про наші пропозиції!