fbpx
RU EN PL UK

Колодяжне

Чим же цікаво це невелике село, загублене на просторах України в Ковельському районі Волинської області? А тим що в цьому селі в 8 км від Луцька провела дитинство видатна українська поетеса, дочка нашого народу Леся Українка (Лариса Косач).

Садибу в центрі села придбав в 1868 р батько Лесі Петро Косач, незабаром переїхавши сюди з сім'єю. Юна Леся виховувалася на лоні казкової волинської природи під впливом своєї матері - письменниці Олени Пчілки. Тут народилися молодші брати і сестри Лесі. У 1890 р в садибі побудували легендарний Лесин «білий» будиночок, а в 1896 р почалося будівництво батьківського «сірого» будинку. Перша збірка Лесі Українки з'явився саме в цих місцях.

Після закінчення Другої Світової війни, стараннями місцевих жителів, будівлі були реставровані, а їх зовнішній вигляд був максимально наближений до оригіналу.

Зараз садиба перетворена в літературно-меморіальний музей, тут можна побачити будинок батьків і "білий дім" самої Лесі з особистими речами сім'ї в інтер'єрах. Неподалік в урочищі Нечимне, де часто бувала Леся, відкритий музей "Лісова пісня".

Літературно-меморіальний музей Лесі Українки в с. Колодяжне на сьогоднішній день є потужним культурним і просвітницьким центром. Щорічно музей відвідують понад 30 тисяч чоловік.

Хочете бути в курсі всіх новин і не пропустити цікаві тури?

Підпишись на розсилку і дізнайся першим про наші пропозиції!