fbpx
RU EN PL UK

Музей Волинської ікони

Знаменитої пам'яткою Луцька, яка прославила місто далеко за межами Волинської області, є відкритий в 1993 році Музей волинської ікони - єдиний в країні музей такої спеціалізації.

У музеї зберігаються унікальні пам'ятки сакрального мистецтва - рідкісні і древні ікони, дерев'яні фігурки святих і ангелів, хрести-розп'яття та інші шедеври. Всього в музеї зібрано понад півтори тисячі експонатів, створених в період з XI по XX століття, серед яких близько 600 ікон.

Більшість ікон належить волинської школи іконопису, яка в усі часи відрізнялася самобутністю. Серед ікон, написаних волинськими майстрами, багато прославилися за межами України завдяки своїй унікальній енергетиці, а деякі з волинських ікон були визнані Церквою чудотворними.

Одним з найвідоміших експонатів Музею волинської ікони є чудотворний образ Холмської Божої Матері - одна з найдавніших ікон, збережених на нашій планете.Точное походження її невідомо - орієнтовно ікона була написана в XI-XII століттях у Візантії, а автором її вважається святий апостол і євангеліст Лука. За переказами ікона була привезена в Київську Русь як придане візантійської царівни Анни - нареченої князя Володимира Святославича.

У 1996 році вважався втраченим образ був переданий музею однієї з мешканок Луцька. Реставрація тривала близько 14 років, в результаті вдалося відновити понад 60% оригінальною авторською живопису. Ікона експонується в окремому залі і вважається чудотворною. Одне з чудес відбулося вже в музеї - чотирирічний хлопчик, який ніяк не міг встати на ноги, навчився ходити, після того як кілька разів його бабуся приносила його до ікони з молитвами про зцілення.

Крім ікони Холмської Божої Матері, музей пишається і такими шедеврами волинського іконопису як ікона «Спас у славі», «Розп'яття» XVI століття, «Юрій Змієборець з житієм», написана в 1630 році, «Сходження Святого Духа на апостолів» почала XVII століття, «Вознесіння пророка Іллі» і «Різдво Богородиці» першої половини XVII століття, «Сходження до пекла» середини XVII століття, «св.Варвари з житієм» кінця XVII століття, ікони знаменитого українського живописця Йова Кондзелевича.

 

Хочете бути в курсі всіх новин і не пропустити цікаві тури?

Підпишись на розсилку і дізнайся першим про наші пропозиції!