fbpx
RU EN PL UK

Замок Любарта в Луцьку

Луцький замок (замок князя Любарта) або Верхній замок - один з найбільших і найстаріших замків України, який зберігся для нас майже в первозданному вигляді.

У 1320 році Луцьк (Лучеськ), заснований в 1000 році Володимиром Святославовичем, увійшов до складу Литовського князівства. Любарт, син литовського князя Гедиміна, який захопив Волинь і Галичину, одружився з дочкою князя галицького і володимир-волинського Льва Юрійовича, прийняв православну віру і успадкував Східну Волинь.

Любарт будував замок в Лучеську більш 40 років, і за цей час готичний стиль став виходити з моди, а на зміну йому приходив стиль Ренесанс. По завершенню будівництва Луцький замок мав 3 основних вежі: Надбрамна (В'їзна), Стирова і Владича. Вони збереглися до цих пір.

За свою історію Луцький замок бачив сотні правителів з різних країн. У 1429 році тут відбувся 7-ий з'їзд європейських монархів, на якому були присутні багато відомих в історії князі, королі та імператори, серед яких і римський імператор Сигізмунд.

Щороку замок приваблює десятки тисяч туристів з усього світу, тут щорічно проводяться різноманітні фестивалі та свята.

 У залах і на території замку працюють численні музеї, серед яких музей живопису, музей дзвонів, музей друкарства, музей зброї.

Хочете бути в курсі всіх новин і не пропустити цікаві тури?

Підпишись на розсилку і дізнайся першим про наші пропозиції!