fbpx
RU EN PL UK

Луцьк

Розташований на березі річки Стир, Луцьк є пам'ятником архітектури України та Європи, адміністративним центром Волинської області. Архітектура стародавнього Лучеська уособлює культуру багатьох народів, що жили на цій території.

Найвідомішою пам'яткою Луцька є знаменитий замок Любарта. Це одне з небагатьох стародавніх споруд готичного стилю, що збереглися в Україні майже недоторканим.

Під замком знаходяться багаторівневі підземні тунелі, що тягнуться на кілька десятків кілометрів, про які ходить багато легенд. Під час численних облог міста ці тунелі в нагоді городянам.

В історичному центрі міста, навколо площі Братський міст, сконцентрована велика кількість культових споруд різних вірувань - караїмська кенаса, синагога, протестантська кірха, католицький собор Петра і Павла, Покровська православна церква.

Як і у будь-якого міста Західної України, у Луцька є свій Монмартр - пішохідна вулиця Л. Українки, на якій сконцентровано безліч оригінальних кафе, сувенірних крамничок, книжкових крамничок, художніх галерей, майстерень художників.

Неподалік від вулиці Л. Українки розташований приватний будинок з химерами - шедвер мистецтва нового часу, побудований луцьким художником Голованем. Він самостійно спроектував і прикрашав будинок протягом двадцяти років.

Покровителем Луцька вважається Святий Миколай, тому Центральну площу міста перед мерією прикрашає пам'ятник цьому популярному Святому. Туристи люблять загадувати бажання біля пам'ятника, торкаючись до ноги Святого Чудотворця.

Луцьк по праву вважається культурним духовним центром України. У Луцьку жила Леся Українка, проживав поет і художник Кость Шишко, народилася сучасна письменниця Оксана Забужко, живуть художники Микола Кумановський, Олена Бурдаш, Наталя Кумановська, скрипаль і керівник камерного оркестру Товій Рівець, звідси родом фронтмен гурту "Тартак" Сашко Положинський та учасники групи "Бумбокс".

Хочете бути в курсі всіх новин і не пропустити цікаві тури?

Підпишись на розсилку і дізнайся першим про наші пропозиції!