fbpx
RU EN PL UK

Зимненський Святогірський монастир

Святогірський Свято-Успенський Зимненський монастир затишно розташувався на Святих Холмах над річкою Луга біля села Зимно, в декількох кілометрах від міста Володимир-Волинський на Волині. Природа тут вражає своєю красою і величчю. Паломників зустрічають заспокійлива тиша, спокій і спів птахів.

Вважається, що монастир побудував на цьому місці князь Володимир - хреститель Київської Русі. Літопис говорить, що в 987 році князь осліп після завоювання Корсуні. В цей час княжна Анна, майбутня дружина Володимира, привезла ікону Божої Матері грецького письма. За переказами, Володимир побачив світіння від ікони і прозрів.

Тоді ж він і побудував тут свою зимову палац, за назвою якого було дано ім'я селу, два дерев'яні храми і заснував чоловічий Успенський монастир, в дар якому приніс ікону Божої Матері.

При княязьях Чарторийських в середні століття були добудовані кріпосні стіни з вежами, храм Успіння Пресвятої Богородиці, відлитий для монастиря дзвін, що дійшов до наших днів з 1566 року.

Пошле кількох століть занепаду обитель відродилася в XIX столітті як православний жіночий монастир. Зараз до складу його комплексу входять Успенська церква, збереглися ділянки кріпосних стін з кутовими вежами, надбрамна вежа-дзвіниця, трапезна. Трохи далеко знаходиться Троїцька церква і вхід в печери, де розташований підземний храм Св. Варлаама.

І зараз монастир славиться своєю чудотворною іконою Божої Матері, яка допомагає віруючим вирішити проблеми із зором і не тільки. Цікаво, що при монастирі працює і сучасний офтальмологічний центр.

Хочете бути в курсі всіх новин і не пропустити цікаві тури?

Підпишись на розсилку і дізнайся першим про наші пропозиції!