fbpx
RU EN PL UK

Львівська Ратуша

Площа Ринок є частиною історичного центру Львова, який входить до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Візитною карткою площі і її центральною спорудою є львівська ратуша.

У 1356 році Львів отримав Магдебурзьке право - і з'явилася необхідність в місці, де б розташовувались місцеві органи управління. Таким чином була побудована перша дерев'яна ратуша. Це слово походить з німецької мови «Rathaus», що означає «будинок ради».

На жаль, ратуша згоріла в 1381 році, пізніше її відбудували, а в 17 столітті побудували вежу. У львівських архівах зберігається цікавий документ, датований 14 липня 1826 року, в якому йдеться про те, що ратуша знаходиться в задовільному стані. Саме під час підписання цього документа ратуша завалилася, загинуло вісім осіб.

У 1835 році була зведена нова ратуша в стилі віденського класицизму. Ратуша зберегла свій зовнішній вигляд до сьогоднішнього дня. Лише купол, який був зруйнований під час повстання 1848 року, був замінений на балкон, звідки відкривається мальовничий вид старовинного Львова. На башті розвивається синьо-жовтий прапор, який вперше був вивішений в 1919 році.

Хочете бути в курсі всіх новин і не пропустити цікаві тури?

Підпишись на розсилку і дізнайся першим про наші пропозиції!