fbpx
RU EN PL UK

Володимир-Волинський

Володимир-Волинський - один з найдавніших міст Київської Русі. Перша літописна згадка про місто відноситься до 988 році, саме в той час київський князь Володимир Святославич відправив на князювання в місто свого сина Всеволода. 

В XI-XII століттях Володимир мав важливе військово-стратегічне значення як оборонний форпост на західних рубежах давньоруської держави і був одним з найбільших міст Київської Русі, поряд з Києвом, Черніговом, Переяславом. 

У першій половині XIII століття Володимир стає центром Галицько-Волинського князівства. Ці славні часи правління князів Данила Галицького та його брата Василька Романовича - час найбільшого розквіту стародавнього Володимира, який славився як центр торгівлі, ремесел, мистецтва.

Володимирська фортеця була однією з найпотужніших в Європі. Коли в 1231 році угорський король Андрій з військом підійшов під стіни Володимира, він не наважився на штурм міста, заявивши, що «подібної міцності не зустрічав і в німецьких землях». Останки земляних валів давньоруського городища X-XIII століть до цих пір привертають сюди туристів і любителів історії. 

З часів стародавнього Володимира зберігся і найдавніший собор Волині - Успенський, побудований київськими будівельниками в 1156 - 1160 роках за часів князювання Мстислава Ізяславича. Собор є усипальнею галицько-волинських князів.

Іншими визначними пам'ятками Володимира є Церква-ротонда Св. Василя, римсько-католицький Костел Св. Іоакима і Анни, Собор Різдва Христового, Домініканський монастир - свідки різних епох і віх історії міста.

Коли в 1795 році Володимир увійшов до складу Російської імперії, місто перейменували в Володимир-Волинський, щоб не плутати з однойменною російським містом.

Хочете бути в курсі всіх новин і не пропустити цікаві тури?

Підпишись на розсилку і дізнайся першим про наші пропозиції!