fbpx
RU EN PL UK

Одеса

Пам'ятки Одеси .... Одеса - сама по собі пам'ятку! Це місто не тільки з унікальною неповторною долею та історією, а й місто зі своєю душею, зі своїм запахом, зі своєю піснею .....

Приморський бульвар і Потьомкінські сходи, Міський сад і Аркадія, Археологічний музей і музей А.С. Пушкіна, Воронцовський маяк і Оперний театр, пам'ятник Пушкіну і пам'ятник Дюку, Біржа і Привоз, Палац Гагаріних і Палац Воронцових, Торговий порт і Морський вокзал. І це тільки коротка прелюдія до Одеси. Одеса нескінченна і різноманітна.

Підстава сучасної Одеси сталося при Катерині II, проте історія Одеси почалася задовго до Катерини. З найдавніших часів на північному узбережжі Чорного смітячи жили різні народи: кіммерійці, скіфи, древні слов'яни, греки, татари, генуезці. Одессос - такий древнеее-грецьке місто-держава існував тут у античні часи.

У XV столітті місто Хаджибей - безпосередній попередник Одеси - належав спочатку Князівства Литовського, а потім Оттоманської імперії - Султанській Туреччини і Кримського ханства. У ті ж часи турки побудували нові і зміцнили старі фортеці: Очаківської, Бендерську, Акерманську, Ізмаїл та ряд невеликих фортець. За підсумками Російсько-Турецької війни 1787-1791 років ці території дісталися Російської імперії.

Історія Одеси більше схожа на історію окремого держави, ніж на історію міста. Довгий час будучи містом Російської Імперії - феодального держави, Одеса ніколи не знала феодального устрою економіки. Таких економічних свобод, як в Одесі, не знав жоден Російський місто. Навіть коли Одеса перестала бути «вільної гаванню» вона залишалася вільним містом, містом вільнодумців. Таким вона залишається і тепер - у складі вільної України.

Хочете бути в курсі всіх новин і не пропустити цікаві тури?

Підпишись на розсилку і дізнайся першим про наші пропозиції!