fbpx
RU EN PL UK

Кременець

Кременець - невелике містечко в Галичині, який лежить посередині Кременецьких гір на березі річки Ірви. Назва походить від кременя - мінералу, який у великій кількості присутній в гірській породі.

Цікаво, що за свою історію Кременець належав шести різним державам: Галицько-Волинська Русь, Литва, Польща, Російська імперія, СРСР, а з 1991 р - Україна.

Своїм рельєфом і архітектурними силуетами Кременець нагадує австрійські передгір'я Альп. Будь він в кілька разів більше, зміг би скласти гідну конкуренцію таким туристичним центрам, як Львів чи Кам'янець. Приголомшливий вид на місто відкривається з замкової гори, що підноситься над Кременцем. По суті, з неї і зародився сам Кременець.

Символом Кременця є єзуїтський двухбашенний костел, який поєднує в архітектурі стиль бароко і стиль рококо. У минулі часи в прибудовах костелу розміщувався єзуїтський колегіум, а на початку XIX століття Волинська вища гімназія. Ну і звичайно величні руїни замку королеви Бони на Замковій горі, через які сюди не вичерпується потік туристів в будь-які часи.

Кременець - батьківщина великого польського поета Юліуша Словацького. Польський поет народився в Кременці в той час коли він був ще Польщею, і місто зустрічається і згадується у віршах поета досить часто, завжди з любов'ю, ніжністю і ностальгією.

 

 

Хочете бути в курсі всіх новин і не пропустити цікаві тури?

Підпишись на розсилку і дізнайся першим про наші пропозиції!