fbpx
RU EN PL UK

місто Коломия

Коломия (Коломия) - місто коломийок, одне з найкрасивіших і ошатних містечок Галичини - знаходиться в переддень Карпат, на південному сході Івано-Франківської області. Колмию справедливо називають "Воротами Карпат" за зручне географічне розташування між Чернівцями та Івано-Франківському на в'їзді в Карпати.

Уіверждают, що місто заснували анти в IV-V столітті. У 1241 році Коломия згадується в Галицько-Волинському літописі як «дохідний місто» Волинського князя Данила Галицького.

Сьогодні Коломия популярна серед туристів як важливий культурний, духовний і торговий центр з віковою історією. Краса природи, унікальне духовну спадщину Коломиї привертає в місто дослідників і людей мистецтва з усієї України та Європи.

У місті збереглося 12 архітектурно-історичних пам'яток. Це Спаська церква «Монастирок» (1587 р), двоярусна дзвіниця (XVIII ст.), Кафедральний собор св. Михайла (1855-1873 рр ..), греко-католицький костел св. Марії (1775 р) та інші.

Сучасним символом міста стала будівля музею «Писанка», споруджена у формі найбільшого у світі розписаного пасхального яйця (13,5 м). У ньому можна багато чого довідатися про історію пасхальної розпису і подивитись колекцію з більш ніж 12 000 експонатів. Також Коломия запрошує в один з кращих музеїв України - Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття.

Хочете бути в курсі всіх новин і не пропустити цікаві тури?

Підпишись на розсилку і дізнайся першим про наші пропозиції!