RU EN PL UK

Вишневецький палац

Серед замків Тернопільщини особливе місце займає палац у Вишнівці. Розкішний палац в стилі класицизму з елементами французького ренесансу побудував у Вишнівці останній з роду Вишневецьких, великий польський магнат Михайло Сервацій.

Над спорудою працювали українські, польські та французькі архітектори протягом 30 років. Палац заснований на фундаментах середньовічного Вишневецького замку, який неодноразово перебудовувався і розширювався з XVII в.

Палац Вишневецьких складається з декількох обсягів, об'єднаних при перебудові в кін. XVIII ст. в симетричну П-подібну композицію з осьовими і кутовими ризалітами. На першому поверсі розташовувався дзеркальний зал завдовжки 80 м - точна копія дзеркального залу Версаля, парадний хол був прикрашений білою керамічною плиткою з блакитним рісунком.От палацу до річки спускалися 3 каскаду садів.

У 1744 р маєток перейшов до Мнішек, родичам Вишневецьких. Вони перетворили палац Вишневецьких в першокласну магнатську резиденцію в стилі пізнього рококо з прекрасною картинною галереєю. Палац вважався самим розкішним на Волині.

Відвідавши Вишнівець в 1848 р Оноре де Бальзак назвав його "малим Версалем". Останні господарі мало дбали про пам'ятник, а особливо сильно він постраждав під час Другої світової війни. Відновлено в 1950 р, але без внутрішнього оздоблення. Тут розташовувалися різні установи.

Зараз це філія заповідника "Замки Тернопілля". З 2005 р ведеться повна реконструкція, в відреставрованих залах вже розміщена невелика експозиція, проводяться екскурсії.

Хочете бути в курсі всіх новин і не пропустити цікаві тури?

Підпишись на розсилку і дізнайся першим про наші пропозиції!