fbpx
RU EN PL UK

Літописи Древлянської землі. Житомир - Коростень - Овруч - Поліський заповідник

Древлянська земля приваблює туристів унікальним поєднанням неповторного Поліського природного ландшафту і багатого історико-культурного надбання.

У цьому турі перед вами постане древній і сучасний літопис Древлянскої землі:

- численні садиби цукрового короля Терещенка;

- мальовничі пам'ятники міста над Тетеревом Житомира;

- єдиний в Україні музей коштовного і декоративного каміння;

- Кам'яне Село - Український Стоунхендж;

- Словечансько - Овруцький кряж і Поліський заповідник;

- "Мекка альпіністів" на Тетерівському водосховищі;

- парк графа Олізара в Коростишеві та Древлянський парк в Коростені;

- замок Радомисль - один із наймасштабніших культурних проектів сучасності.

У цьому Древлянському літописі багато сторінок і багато томів. Який із них відкриєте ви?

У програмі туру: залізничний проїзд, транспортно - екскурсійне обслуговування, екскурсії Житомиром і Житомирщиною, Поліський Державний заповідник, Державний заповідник "Кам'яне село", обід і майстер-класи в автентичній поліській хаті, скеледром, замки, водосховища, кар'єри, палаци, садиби, музеї, парки , військові об'єкти.

Маршрут

Бердичів - Житомир - Новоград-Волинський - Хорошев - Коростень - Олевськ - Овруч - Дениші - Коростишів - Радомишль - Летичів - Хмільник - Старокостянтинів

Тривалість туру

2-3 дня

Транспорт

Потяг або автобус

Тип туру

груповий

Екскурсійна програма

               Виїзд з Харкова до Бердичева поїздом № 127 (по парних днях) в 16-37

1 день Прибуття до Бердичева о 5-51. Зустріч групи на вокзалі. Початок екскурсійної програми.

Бердичів. "Україна починається в Бердичеві" - так говорив про це місто Оноре де Бальзак. Візитна картка міста - величний кляштор (католицький монастир-замок) Босих кармелітів, збудований на пагорбі над річкою в 1627 році в стилі бароко. У ньому зберігалася чудотворна ікона Божої Матері, яка пізніше загинула під час пожежі. Зараз в санктуарії костелу знаходиться її копія, коронована Папою Римським Іоанном Павлом II.

gettyimages 954532850 1024x1024 f4aa3e751e473a8663df6acdc3fea9c8 wide big

Не менш знаменитий ефектний бароковий костел Св Варвари, в якому в 1850 році знаменитий французький письменник Оноре де Бальзак повінчався зі своєю коханою Евеліною Ганською. У Бердичеві похований один з лідерів хасидів цадик Леві Іцхак. Могила бердичівського рабина - місце паломництва хасидів всього світу.

Сніданок.

За бажанням можна відвідати музей Джозефа Конрада в Бердичеві, музей єврейства, Бердичівський пивзавод із дегустацією пива .

Переїзд з Бердичева до Житомира. По дорозі познайомимося з маєтками і замками найбагатших людей Поділля - сім'ї "цукрового короля" Терещенко:

Існує чимало легенд про багатства родини Терещенків - власників цукрорафінадних заводів Російської імперії. Наприклад, що підлогу в їхніх маєтках був викладений золотими монетами, але щоб не ходити за імператорським лику, їх клали на ребро. Можна уявити, як багато золота пішло б на такий "паркет". Або, що коли у цукрозаводчиків гостював імператор, його катали на санях по цукру, як по снігу.

Палац у Червоному. Вражаюча, хоча і постаріла споруда в готичному стилі з характерними вежами і стрілчастими вікнами, яка була побудована магнатом А.Грохольським, а в кінці XIX ст. перейшла у володіння цукрозаводчиків Терещенків.

палас палас 1 2

Палац в Андрушівці. Білий будинок у неоренесансному стилі, розташований над лебединим ставком і оточений парком із старими деревами, серед яких є і рідкісні представники флори. У XVII ст. маєток належав польському роду Бержинских, але у 1869 році цукровий король Терещенко придбав тут цукровий завод, а разом із ним і маєток.

палас 2 Палс 2 + 2

Переїзд до Житомира. Поселення у готель.

Житомир. Не просто так у назві цього старовинного містечка присутні корені "жито" та "мир". Будь-яка людина, що потрапляє перший раз у це затишне, зелене місто, відразу закохується в нього. Житомир у минулі часи встиг побувати столичним містом Речі Посполитої і Української Народної республіки. Тут схрестилися і переплелися європейські дороги, історичні орбіти і життєві шляхи багатьох знаменитих людей: від предків марксизму-ленінізму - до українських діячів національно-визвольного руху Ольжича і Липинського; від «інженера Всесвіту» Корольова - до «піаніста ХХ століття» Ріхтера; від англійського письменника Джозефа Конрада - до українського письменника - гуманіста Короленка. Через Житомир проходить знаменитий Via Regia або "Королівський шлях", тут знаходиться найстаріший театр України і величезна розгалужена система підземних галерей.

Житомир 1

Оглядова екскурсія "Мальовничий Житомир": Замкова гора, Магістрат, торгові ряди, Кафедральний костел Св. Софії 1737 р, Майдан Перемоги, Кафедральний Преображенський собор - найбільший собор Правобережної України, геологічний пам'ятник "Голова Чацького", Житомирський каньйон, гребля та підвісний міст на річці Тетерів, один із символів міста - Водонапірна вежа - родичка Пізанської вежі, Старий бульвар, парк барона Шодуара, пам'ятники Пушкіну і Іоанну Павлу II, пам'ятник Корольову і пам'ятник Героям Небесної Сотні на майдані Корольова.

Вечеря.

Увечері пропонуємо туристам прогулятися Старим бульваром, пішохідною Михайлівською вулицею до Михайлівського собору і іншими визначними пам'ятками міста, скуштувати місцевого пива у "Корольов пабі"

Uzor NU

2 день Сніданок. Вільний день.

Факультативно пропонується одна із заміських екскурсій:

- Новоград-Волинський *. ЖМальовничі пейзажі Полісся, залишки давньоруського городища. Найбільшим військовим фортифікаційним об'єктом у Житомирській області був Новоград-Волинський укріплений район (НоВоУР) №7.Його довжина становила 120 кілометрів, в ньому було побудовано 216 довготривалих споруд (дотів). На Вас чекають грандіозні фортифікаційні споруди на глибині 10-15 м, сотні метрів підземних коридорів і шахт, кулеметні та артилерійські ДОТи, броньований ковпак, залишки польових котелень і кухонь.

s DSC0685 палац Мезенцева

Літературно - меморіальний музей Лесі Українки у Новоград-Волинському відтворює життя сімейства Косачів у Звягелі (назва міста до кінця XVIII століття): Документи, картини, фотознімки, книги, меблі тих часів, особисті речі Лесі Українки, реліквії родини Косачів.

- Хорошев - Коростень * Хорошев.  Доля М.Кутузова, який командував у Хорошеві Подільської армією, його садиба в Горошках, Кутузівський парк і пам'ятник полководцю, могила княжого роду Трубецьких.

Відвідування єдиного в Україні музею коштовного і декоративного каміння: більше ніж 1500 експонатів декоративного та дорогоцінного каміння та виробів із нього, в тому числі камені, привезені з далеких екзотичних країн, кам'яні пегматити, мінерал пірофілліт, зразки волинського бурштину Клесівського родовища, величезний берил - найбільший зразок в Україні і найдорожчий експонат музею, кристали гірського кришталю, цитрину, моріону, топазу, аквамарину, аметисту, флюориту.

Коростень. Історичні свідчення стародавнього Іскоростеня - столиці древлян, мальовничий Древлянський парк, в якому щорічно проходить Міжнародний фестиваль дерунів, городище літописного Іскоростеня, пам'ятник Деруну, купальня княгині Ольги, пам'ятники Ользі, князю Малу, Малуші - матері Володимира Великого, Добрині, Покрову Божої Матері, найпотужніша (456 дотів) і найдовша (182 кілометра) оборонна лінія на західному кордоні колишнього Радянського Союзу - Коростенський укріпрайон, військово-історичний комплекс "Скеля", Коростенський краєзнавчий музей.

неназваний Корсуно 002

- "Мілітарна Житомирщина" *.  Коростень.СНайпотужніша (456 дотів) і найдовша (182 кілометра) оборонна лінія на західному кордоні колишнього Радянського Союзу - Коростенський укріпрайон.

ПВідвідування Военно-історичного комплексу «Скеля» в Коростені: таємний командний пункт «Бункер Сталіна» (більше 30 кімнат, вирубаних в суцільний гранітній скелі і здатних вже в 30-і роки витримати вибух ядерної бомби), до сих пір працюють підземні інженерні комунікації, велика колекція знахідок військової амуніції часів 2-ї світової війни, зброю та особисті речі військовослужбовців, унікальні макети дотів, розсекречені «цілком таємні» документи і деталі будівництва Коростенського укріпрайону, єдиний в Україні музей протигазів. 

Струмок. Екскурсія покинутими позиціями ракетного дивізіону, історія створення та розгортання стратегічнихядерних ракет Р-12 у 60-70 рр. минулого століття, бойові позиції ракетного дивізіону (ремонтно-технічна база, склади ракетного палива, сховища ракет, бункер пуску, стартовий майданчикі.

- "Кам'яне село - Український Стоунхендж" *.  Олевськ. Назву стародавнього міста Олевськ пов'язують із ім'ям Овруцького князя Олега Святославовича, який жив і княжив тут у кінці X століття. Кам'яна церква Св. Миколая - класичний зразок укріпленого храму Українського середньовіччя зі стінами товщиною майже в 2 метра і вузькими вікнами-бійницями, римо-католицький костел Воздвиження Святого Хреста, історія повстанської армії отамана Бульби-Боровця та Олевської Республіки.

f 0305105111 f 0305105312

Екскурсія до Державного заповідника "Кам'яне село" під Олевським. Цей Український Стоунхендж знаменитий численними виходами на поверхню гірських порід і залишками кам'яних валунів льодовикового періоду, які в процесі вивітрювання набули форм сільських будівель: будинків, хлівів і т.д. Однак новітні наукові дані свідчать про місцеве, а не льодовикове похождення цих мегалітів. Крім велетнів у вигляді житла, зустрічаються й інші, не менш оригінальні утворення. Найвідомішим із них є «Божий камінь». Пройшовши босоніж Божими слідами, потрібно загадати бажання, яке, кажуть, обов'язково збудеться. А ще можна перевірити ступінь своєї похибки, спробувавши пролізти крізь щілину між Божим і диявольським каменем. Праведники проходять легко, грішні - можуть застрягти. 

- Словечансько - Овруцький кряж *. Овруч - древній Вручий, один з найдавніших міст Русі. Свято-Василівський собор в Овручі XII ст - одна з перших церков в Стародавній Русі, пам'ятник князю Олегу Святославичу, історія сходження на трон князя Володимира. Далі на всьому шляху нас чекають унікальні природні та історично е пам'ятники - курганні могильники, ландшафти річки Іллімкі - кандидат в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, святий колодязь, могила цадика Ісраля Дов Бер, пасіка з дегустацією меду, кварцовий кар'єр, піщаний кар'єр з скам'янілостями Юрського періоду , маєток Потоцьких, заболочені ліси і святі джерела, урочище Мощаниця і найдовше болото Європи.

- Поліський заповідник *. Центр Поліського Державного заповідника знаходиться у с. Селезівка. Пішохідна екскурсія заповідником, знайомство з флорою та фауною дикої природи Полісся, водяний млин, музей древлянських каменів, древлянський курінь, музей природи Полісся, Журавлине болото, землянка партизанів, сліди звірів і боброві загати.

- Летичів - Хмільник *. Летичівський замок ченців-домініканців: Санктуарій Летичівської Богородиці, історія чудотворної ікони, її не менше намоленная копія, коронована Папою Римським Франциском.

wpid letich vs kiy zamok hmel nic ka oblast i 1 article 552e9cafd47a43.78267040

Хмільник - єдиний родоновий курорт в Україні. Перша згадка про Хмільник відноситься до 1362 року. Палац графа Ксідо, костел Усікновення Глави Іоанна Предтечі, Церква Різдва Богородиці в стилі українського бароко. Можлива екскурсія з дегустацією на пивзавод "Радой", де вариться, дозріває, фільтрується, охолоджується і розливається справжнє живе пиво.

- Самчики - Старокостянтинів *.  Самчики. Палацово-парковий ансамбль "Самчики" називають українським Версалем. Зараз ця прекрасно збереглася садиба і єдиний в Україні парк у французькому стилі мають статус державного історико-культурного заповідника. Родзинка палацу - анфілада залів, прикрашених паркетами, ліпниною, а також розписами, які іноді приписують авторству Врубеля. Ви побачите Римський зал, Японський кабінет, австрійське піаніно 1880 року, а в шикарному парку Китайський будиночок, льодовик і сутерена. У Самчиках ми також познайомимося з символічною Самчиковській розписом, не менше красивою, ніж відома Петриківський.

Старокостянтинів. Екскурсія в музей "Старий Константинов", який розташувався в Старокостянтинівської (Случ-Ікопотской) фортеці, побудованої в XVI в. князями Острозькими. Ви відвідаєте фортеця і огляньте особистий кабінет Костянтина Острозького, з вікон якого відкривається панорама Случа. Руїни костелу Матері Божої Громнічей 1612 року і домініканського монастиря, оборонна вежа XVI ст., Середньовічний колодязь, підземні ходи. А в костелі Святого Іоанна Хрестителя XVIII в. ви познайомитеся з історією ордена капуцинів і дізнаєтеся, в честь кого назвали напій капучино.

Можливі також екскурсії до Вінниці, Хмельницького. Кам'янця-Подільського, Меджибізького замку.

Вечеря.

Uzor NU

3 день Сніданок.

Що незвичайного і цікавого може запропонувати своїм гостям Житомир:

- екскурсію до музея космонавтики ім. С.П. Корольова (макети корабля "Союз" і "Місяцехід-2", оригінал спускового апарату корабля "Союз-27", капсула з грунтом Місяця, подарована NASA, та інші унікальні експонати);

- майстер-клас із виготовлення космічної ракети;

- екскурсію до меморіального будинку-музею С.П. Корольова;

- відвідування квеструма (програма "Гаррі Поттер");

- відпочинок у аквапарку "Королівська діжка";

- екскурсію до Житомирського маслозаводу "Рудь";

- музей старовинного інструменту "Ремісничий двір" (єдиний в Україні, більш ніж 500 експонатів, що представляють різні професії, від верстатів і машин до сокир і молотків);

- активний відпочинок у мотузковому парку «Monkey Park».

- політ на повітряній кулі в авіаклубі "Авіатик"

На вибір одна з цікавих тематичних екскурсій Житомирщиною:

 - екскурсія "Поліська Здибанка". Наш шлях лежить до села Міське, розташованого в мальовничому місці на березі річки Тетерів. В автентичній поліській хаті, яка уособлює в собі дух Полісся, ви відчуєте домашній затишок, зробите гарні фото з тваринами, продегустуєте оригінальні страви, приготовані за традиційними поліськими рецептами: неодмінні поліські деруни, якими славиться Житомирщина, різноманітні соління, сало і ковбасу, автентичний поліський борщ на дровах, закуску з льоном, вареники з різними начинками, місцеві наливочки і настоянки. Їжу до обіду подадуть у глиняному посуду ручної роботи. Також на вас чекає катання на конях і майстер-класи з виготовлення традиційної української ляльки-мотанки.

- Дениші. Тут, недалеко від Житомира, серед буйства природи підносяться своєї триярусної вежею руїни палацу цукрових магнатів Терещенків. Трохи далі - Тригірський монастир, красиве Тетерівське водосховище і "мекка" альпіністів - височенні гранітні скелі. Скалодром в Дениші пропонує не тільки змагання для професіоналів, але і розваги для новачків: інструктаж і навчання основам скелелазіння під керівництвом досвідчених інструкторів, кілька трас, від простих навчальних, для новачків - до крутіших, де можна перевірити свої граничні можливості. Тут же можна відпочити серед лісової хвої, викупатися в річці, пострибати в прохолодну воду з гранітних скель.

- Кмитів - Коростишів.  У селі Кмитів знаходиться один із кращих сільських художніх музеїв України, що носить ім'я його засновника - Йосипа Буханчука. Довгий час цей музей був єдиним Державним художнім музеєм Житомирщини. Музей може похвалитися унікальним зібранням творів радянського мистецтва, зокрема в стилі соцреалізму.

1025933 800x600 korostyshev4 52017 405 22 13 47 650x410

КоростишівЕкскурсія до парку графа Густава Олізара: парадні ворота, фонтан «Оголена Купальниця», старовинна будівля бібліотеки, скульптура Ісуса Христа та інші дивні скульптурні твори. Будівля однієї з найстаріших в Україні учительської семінарії, скеля Фелінського і прекрасні пейзажі Тетерева, скелі та пам'ятники геології часів заледеніння. Коростишівський кар'єр із неймовірною смарагдовою водою.

- Радомишль.  Замок «Радомисль» - це один із найбільш масштабних історико-культурних проектів, здійснених в Україні за роки незалежності, з безпрецедентною культурно-історичною складовою. Унікальна архітектурна будова XVI-XIX ст., зведена на гранітній скелі. Урочиста обрядова зала в стилі українського бароко, замковая Трапезна з класичною і середньовічною кухнею, конференц-зали, Гетьманський зал, Велика крита і Літня тераси, колекція військових карт і раритетів козацького часу. Перша в Україні «паперова фабрика» - , гголовна гордість замку . Єдиний у світі Музей української домашньої ікони, зібрання якого налічує понад 5000 ікон ХVII - XX ст. з усіх регіонів України.

zntzgdnt strnsb

Вражає і паркова частина замку: природний ландшафтний парк-музей площею 2 га з двома островами - о. Любові і о. Щастя - і двома природними водоспадами. Альтернативні літні майданчики (близько 2000 кв. М) для подієвого і активного туризму. Озеро, унікальний ірісарій, човни, арбалетний тир. Єдина в Україні Каплиця з іконою Богородиці з Веселкою, розташована на вершині 30-метрової Вежі. Парк скульптур.

Вечеря.

Залежно від обраної екскурсії виїзд поїздами № 128 або 138 з Бердичева, Козятина, Фастова, Шепетівки, Білої Церкви, Києва, Хмельницького, Вінниці.

              Повернення до Харкова вранці

Вартість на людину в грн.

під запит

У вартість включено

залізничний проїзд (плацкарта), бронювання квитків, транспортно - екскурсійне обслуговування за програмою, проживання в готелі вибраної категорії, харчування за програмою, страхування медичне та від нещасного випадку.

Примітки

  • Маршрут туру може бути скоректований за бажанням замовника.
  • Тур дійсний для груп від 6 осіб.
  • Вхідні квитки до музеїв та на інші екскурсійні об'єкти, майстер-класи, театралізації, факультативні екскурсії і т. ін. оплачується додатково.
  • Вартість туру може змінюватися в залежності від коливань цін на пальне, сезону, рівня готелю, програми, кількості осіб у групі. Уточнюйте вартість екскурсії та додаткових послуг перед бронюванням.
  • Можливий прорахунок туру на комфортабельному автобусі з Харкова.

 

Якщо ви любите подорожі по Україні, тоді вам безумовно будуть цікаві:

- Усі тури Центральною Україною
- тури до Києва і по Київщині
- тури по Житомирщині
- цикл турів до Вінниці
- Умань та Уманський дендропрак "Софіївка"
- тури по шевченківських місцях
- тури по історичних місцях Черкащини
- Усі тури до Чернігова і по Чернігівщині
- групові тури автобусом Україною
- старовинні садиби Харківщини і України
- замки й фортеці, палаци та парки України
- проект "Різнокольорові канікули в Україні"
- групові тури поїздом всією Україною
- дитячі та молодіжні табори на морі і в Карпатах

Індивідуальним туристам пропонуємо великий вибір турів по всьому світу і відпочинок:

- наші збірні тури Україною, тури вихідного дня
- щотижневі регулярні гарантовані тури Україною від 2 осіб
- тури до Європи для індивідуальних туристів і груп
- популярний відпочинок у Одесі й Затоці
- відпочинок на курортах і пляжах світу
- екскурсійні тури по всьому світу
- завжди популярні тури на Новий рік і Різдво

Хочете бути в курсі всіх новин і не пропустити цікаві тури?

Підпишись на розсилку і дізнайся першим про наші пропозиції!