fbpx
RU EN PL UK

Між Дніпром і Бугом. Кропивницький - хутір "Надія"

"Кропивницький! Прекрасне місто,

Охоплене туманами весни,

Перлина, что доповнює намисто

Містечок степової сторони ... "

Знайомтеся - перлинки в намисто степового Побужжя:

- Кропивницький, Кіровоград, Єлисаветград - міста зі славним і цікавим минулим;

- приголомшливий весняний парад тюльпанів у Кропивницькому дендропарку;

- батьківщина класика української літератури І. Карпенка-Карого - "Хутір Надія";

- Ексампей - сакральний центр Великої Скіфії;

- алея Менгіри "Межові камені" і грот "Чортова печера";

- Хресто-Воздвиженська церква - усипальниця родини Раєвських;

- засекречений військовий об'єкт часів Радянського Союзу;

- Кременчуцька гідроелектростанція і ландшафтний парк "Кременчуцькі плавні".

У степах України, що продуваються південними вітрами, між Чорним морем, Дніпром і Бугом, живе своїм мирним життям місто Кропивницький. Познайомимося з ним поближче?

У програмі туру: залізничний проїзд із Харкова, транспортно - екскурсійне обслуговування, проживання у Кропивницькому в комфортабельному готелі, харчування, екскурсії містом, музей-заповідник Тобілевича "Хутір Надія", кам'яне плато "Ексампей", історико-архітектурний заповідник "Батьківщина Раєвських", музей ракетних військ .

Маршрут

Кропивницький - "Хутір Надія" - Софіївка - Нечаївка - Розумівка - Олександрія - "Монастирище" - "Каскади"

Тривалість туру

2 дні

Розміщення

готелі на вибір у Кропивницькому

Транспорт

Потяг або автобус

Тип туру

груповий

Екскурсійна програма

1 варіант Виїзд із Харкова в Кропивницький поїздом № 59 о 17-01

2 варіант Виїзд із Харкова до Кривого Рогу потягом № 375 о 20-04

Uzor NU

1 день 

1 варіант Прибуття в Кропивницький в 0-26, зустріч групи, трансфер в готель, поселення (доплата за додаткову ніч в готелі).

2 варіант Прибуття до Кривого Рогу о 7-49. Зустріч групи, коротка оглядова екскурсія містом "Залізна планета", переїзд до Кропивницького (близько 2 ч).

Сніданок.

Оглядова екскурсія Кропивницьким. Кропивницький (Єлисаветград, Кіровоград) - степова "столиця" України: стара архітектура XVIII-XX ст, Елизаветинская фортеця, фортечні вали і військово-меморіальне кладовище, театр ім. Кропивницького, площа Б.Хмельницького, Спасо-Преображенський собор, кафедральний собор Різдва Пресвятої Богородиці, Велика хоральна синагога, пам'ятники Марку Кропивницькому, Богдану Хмельницькому, Т.Шевченко, В.Винниченко.

Кропівніцкій e1558680010985 25.07.2019 ee9c6566d69320bdd4a87355a4d6c5e697e7e1cc47936428f78dd8dd5a96e2c1

Військове містечко - поселення новоросійського кавалерійського корпусу XIX ст: Миколаївський палац, казарми, штабний корпус, архів, госпіталь, стайні, манеж, навчально-тренувальний комплекс.

Садиба Івана Тобілевича (Карпенка-Карого) - драматурга, засновника професійного українського театру. Державний музей-заповідник включає в себе чудовий парк зі ставком і Літнім театром, на підмостках якого зароджувалася театральне життя України, розкішний особняк купця Барського в стилі раннього модерну, кунсткамеру Ільїна.

Вільний час. Можливе відвідування музею історії та розвитку авіації, музею М.Кропивницького, художнього, краєзнавчого музеїв, музею історії українського хореографічного мистецтва, музею А. Тарковського, музею 3-го полку спецназу - "кіборгів".

Відвідування дендропарку в Кропивницькому - одного з найпопулярніших місць відпочинку городян. У 2008 році він був визнаний кращим парком в Україні. На території парку дествиях розважальна зона із 44 атракціонами. Справжньою окрасою парку є, безперечно, тюльпани! Сотні тисяч голландських квітів розквітають в квітні-травні в Кропивницького, і на це чудо з'їжджаються подивитися десятки тисяч туристів.

Факультативна екскурсія "Театр корифеїв" Обласним музично-драматичним театром ім. Кропивницького. Є можливість відвідати виставу в театрі.

unnamed 1 Teatr Koryfeyiv Kropyvnytskogo 678x381

Вечеря.

Uzor NU

2 день  Сніданок. Екскурсія на батьківщину класика української літератури, видатного актора і театрального діяча І. Карпенка-Карого.

В с. Миколаївка у музею - заповіднику "Хутір Надія» зберігся затишний парк із озером, флігелі, колодязь і власне будинок родини Тобілевичів. Тут із 1886 по 1907 рік драматургом написано одинадцять п'єс, серед яких прославлені комедії "Сто тисяч" і "Хазяїн", які входять до золотого фонду вітчизняної класики.

неназваний hutr nadegda.kirovogr 5.jpg.dbc03f2f287ff34d3a09bbc16a63af33

До комплексу садиби входить батьківська хата, меморіальний будинок, побудований самим драматургом, приміщення літературно-меморіального музею, парк - пам'ятник садово-паркового мистецтва «Хутір Надія» площею 11 га і ставок. Встановлено пам'ятник-бюст І. Карпенку-Карому. Неподалік від хутора, на Карлюжинському кладовищі, похований сам Іван Карпович, а також члени його родини.

Факультативно (за додаткову плату) пропонуються заміські автобусні екскурсії на будь-який смак:

 - Кам'яне плато "Ексампей" (С.Софіївка Новоукраїнського району) *. Ексампей - сакральний центр Великої Скіфії. За відомостями давньогрецького історика Геродота, це було головне святилище скіфів, від якого в різні кінці Скіфської держави розходилися Священні Шляхи. На околиці сучасного села Рівне біля витоку річки Ексампей, стояв гігантський бронзовий казан, який Геродот зарахував до одного з чудес світу, - символ величі, могутності і непереможності Скіфії, виплавлений із наконечників скіфських стріл. А неподалік, у с. Глодоси Новоукраїнського району, в 60-ті роки ХХ століття місцевим хлопчиком було знайдено один зі найбільших скіфських скарбів України - так званий Глодоський скарб.

unnamed 2 510471 1000

- "Межові камені" і "Чортова печера" (С. Нечаївка) *. "Межові камені" - археологічна пам'ятка України часів пізнього неоліту. Являє собою два ряди з 15 пар паралельних кам'яних монолітів, який вчені назвали Алеєю Менгіри. А поруч з межові камені знаходиться кам'яний навіс - імовірно жілтще людей доісторичної епохи - грот "Чортова печера". Також с. Нечаївка - батьківщина українського письменника Ю. Яновського. У меморіальному музеї знаходиться близько 800 експонатів, серед яких особисті речі письменника, книги, афіші вистав, які ставилися за творами Юрія Яновського.

400px Menec alignment unnamed 3

- Історико-архітектурний заповідник "Батьківщина Раєвських" (С. Розумівка) *. Життя родини Раєвських, а саме його 12 і 13 поколінь, тісно пов'язана з Україною, Єлисаветградом, а також з опозиційним рухом в Російській імперії, невід'ємною частиною якого були декабристи. В с. Розумівка знаходиться Хресто-Воздвиженська церква - шедевр епохи класицизму - усипальниця родини Раєвських. Тут за заповітом похований М. М. Раєвський - герой Бородинської битви. Поруч із селом є озеро Бондарев став, біля якого на околиці лісу зростає 300-річний дуб. За легендою, в цьому місці О.С.Пушкін написав вступ до поеми "Руслан і Людмила": "У лукомор'я дуб зелений ...", коли гостював у Раєвських.

unnamed 4 920793021

 - Світловодщина - краса Подніпров'я *: Кременчуцька гідроелектростанція, яка утворює найбільше водосховище України, канал Дніпро-Інгулець, "камінь скарбів" Табурища, храм Різдва Богородиці в с. Іванівка, регінальний ландшафтний парк "Кременчуцькі плавні", козацьке минуле Світловодського краю.

- Музей ракетних військ стратегічного призначення (Смт. Побузьке) *. Надсекретний об'єкт Радянського Союзу - пункт запуску ракет із ядерними боєголовками з дальністю польоту до 15000 км! Зараз тут відкрита до відвідування туристів повністю збережена з часів "холодної війни" надсекретна стартова позиція міжконтинентальних балістичних ракет і шахта командного пункту. Колекція музею налічує понад 2 тисяч експонатів, серед яких зразки ракетних двигунів, спеціальна автотехніка, макет ядерної боєголовки, ракета "Satan".

Вісім тисяч вісімсот дев'ятнадцять 8819x800 museum of strategic missile troops 600 8822 800x600 186

Урочище "Каскади" *.  Огляд Докучаєвських полезахисних лісосмуг - ботанічної пам'ятки природи місцевого значення. Пішохідна екскурсія від села Злинка до геологічної пам'ятки природи - урочища "Каскади" на річці Буки. Особливо добре тут у теплу пору року, з кінця весни до початку осені, коли можна не тільки помилуватися водоспадами, а й скупатися в них.

- Олександрія та ще 10 шедеврів *Реміснича школа для небагатих в Аджамці, храм Святого Дмитра Солунського XIX в. Світлопіль, старовинна архітектура Нової Праги, Пам'ятник на честь маневрів російської армії і приїзду російського імператора, Будинок Пищевича XIX В.І пожежна Каланча в Олександрії, Морозівський буровугільний розріз, Палац Винберга XIX в. в Ясинуватка, Свято-Богоявленський жіночий монастир і ін.

- Монастирище *. Свято-Миколаївський і Вознесенський собори в Бобринці, частування Бобринецькими біляшами та чебуреками; долина річки Інгул, ландшафтний заказник "Монастирище", дохристиянські капища і протерозойські скелі.

Для активних туристичних груп пропонуємо сплави на катамаранах річками Синюха, Інгул, Південний Буг.

Вечеря. Вільний час. Виїзд із Кропивницького до Харкова потягом № 60 о 1-13.

           Повернення до Харкова о 8-31.

Вартість на людину в грн.

група / готель / тур 10+1 15+2  16+1 18+2 27+3 35+4 40+4 45+5
готель економ
(Хостел або зручності на блок)
3250 2850 2750 2650 2550 2500 2450 2350
готель 2 *
(2-3-місні номери з вигодами в номері)
3450 3050 2950 2850 2750 2700 2650 2550
готель 3 *
(2-3-місні номери з вигодами в номері)
3650 3250 3150 3050 2950 2900 2850 2750

У вартість включено

залізничний проїзд (плацкарта), харчування напівпансіон, проживання, транспортне обслуговування за програмою, екскурсійне обслуговування за програмою, страховка, супровід групи представником туроператора.

Примітки

  • Туроператор залишає за собою право змінювати програму й послідовність екскурсій без зміни кількості послуг.
  • Тур дійсний для груп не менше ніж 6 чол. За бажанням замовників можлива організація екскурсії в будь-які дні. Ціна залежить від узгодженої програми, готелю, кількості осіб у групі.
  • Вхідні квитки на відвідувані об'єкти, факультативні заходи оплачуються додатково.
  • Можливий прорахунок туру на комфортабельному автобусі з Харкова, інші варіанти ж / д проїзду.

 

Всім любителям подорожей Україною та колективного відпочинку ми також пропонуємо ::

- великий вибір турів Центральною Україною
- тури до Києва і навколо Києва у будь-який час року
- Усі тури до Вінниці
- популярні  тури до Умані та Софіївського дендропарку
- Шевченківські місця, тури до Канева і Звенигородки
- історичні місця Черкащини
- тури до Стародавнього Чернігова і Чернігівщиною
- групові тури автобусом Україною
- старовинні садиби Харківщини і України
- замки й фортеці, палаци та парки України
- проект "Різнокольорові канікули в Україні"
- групові тури поїздом всією Україною
- дитячі та молодіжні табори на морі і в Карпатах


Тим, хто любить персональні тури або тури у складі групи, а також шукає, де відпочити, ми пропонуємо:

- наші збірні тури Україною, тури вихідного дня
- щотижневі регулярні гарантовані тури Україною від 2 осіб
- тури до Європи для індивідуальних туристів і груп
- популярний відпочинок у Одесі й Затоці
- відпочинок на курортах і пляжах світу
- екскурсійні тури по всьому світу
- завжди популярні тури на Новий рік і Різдво

Хочете бути в курсі всіх новин і не пропустити цікаві тури?

Підпишись на розсилку і дізнайся першим про наші пропозиції!