RU EN PL UK

Свято врожаю. Осінь у Кантакузівці

Всі обряди осіннього циклу у наших предків були присвячені закінченню збору врожаю, а філософські ідеї старі, як світ: закликання родючості полів, домашніх тварин, продовження роду.

Аргументи на користь цієї екскурсії:

- це не традиційна екскурсія, а дійство, яке залежить від настрою кожного з учасників групи

- це повернення до витоків, до національних традицій, обрядів і повір'їв

- це хороший привід відпочити, розслабитися, весело на природі провести корпоративну вечірку

У програмі туру: дорожня екскурсія, осінні обряди й пісні, гадання, збір квітів і плодів, виготовлення Дідуха, майстер-класи з соломоплетіння, травоплетіння, відпочинок на природі.

Запрошуємо зустріти Свято Врожаю у етносадибі в Кантакузівці!

Маршрут

Валки - Кантакузівка

Тривалість туру

6-8 годин

Харчування

Пропонуємо за додаткову плату:

- обід у кафе (Від 100 грн з особи);

- сухий пайок (Від 60 грн з особи);

- ланчбокси (Від 90 грн з особи);

- куліш (Від 60 грн з особи).

Транспорт

автобус

Тип туру

груповий

Екскурсійна програма

Осінні свята охоплюють великий часовий період від перших днів серпня (пророка Іллі) до різдвяного посту. Найважливішими святами були Маковей, Спас, Семена, Покрови, Кузьми й Дем'яна, Введення, Дмитра.

Люди прославляли всі дари землі, природи, освячували їх спочатку за магічними обрядами, а згодом - за церковними. Славили перші снопи пшениці та інших злаків, мак, мед, яблука, груші та інші фрукти, пригощали один одного, бенкетували. Осінні свята прославляли сімейне життя, предків, на осінь припадало більшість весіль. На суджених ворожили і на Покрову, й на Катерини, й на Андрія.

Отже, запошуємо зустріти Свято Врожаю в етносадибі хутора Кантакузівка: ми будемо ворожити, співати пісень, водити хороводи, збирати квіти та плоди, плести вінки, зробимо собі Дідуха і відзначимо багатий урожай смачним обідом!
kantakuzovka04 kantakuzovka11
kantakuzovka09 kantakuzovka05
Крім виготовлення Дідуха, можливо замовити майстер-класи з соломоплетіння, травоплетіння, виготовлення оберегів, мотанок тощо
kantakuzovka08 brendy slobozhanshchiny valki sadyba masterov 3

Сучасне Свято врожаю поряд із новими символами включає такі традиційні землеробські атрибути, як обжинковий сніп, обжинковий вінок, пшеничний коровай, прикрашений вишитими рушниками.

Треба відзначити, що всі обряди протягом року українці проводили заради головного дійства, апогею врожайного року - "обжинок". "Обжинки" - свято завершення збирання врожаю. Воно багате не тільки співами, іграми, а й архаїчними ритуалами. У минулому в ці дні в подяку за хороший урожай приносили безліч жертв богам і польовим духам.

Зі скошеного колосся українці робили ритуальні снопи, плели вінки, зберігаючи їх до весни. Такий вінок прикрашали квітами й стрічками, а його зернами починали посівні роботи навесні наступного року.

З найкращого колосся пізньої осені будуть звиті Дідухи. "Дідух до хати - біда із хати". Дідух - це добрий дух поля, дух Дажбога, земний Бог життя, покровитель всього роду, покровитель померлих, сніп, виготовлений із пшеничних, житніх або інших колосків, повитий квітами, сушеними травами, обв'язаний кольоровими стрічками або стеблами.

Найбільшу повагу Дідуху виявляли на Різдвяні свята, коли шановний Сніп-Рай, Дідів Дух, був головним гостем і господарем кожної хати.

Із настанням холодів у народі обов'язково поминали "осінніх дідів", тобто душі померлих предків, для них готували калачі, які роздавали бідним і зайдисвітам.

На Дмитра коло календарного року переривалося до приходу весни. Саме Св. Дмитро за повір'ям золотими ключами замикав Землю-матінку на зиму до того часу, поки Св. Юрій не прийде і не відімкне її в травні.

Всі на Свято Врожаю!

Вартість на людину в грн.

"Кількість оплачуваних місць + безкоштовні"50+444+4,44+1040+8,40+1436+12,36+1830+4,30+825+4,25+1315+2, 16+2, 17+3, 20+4
6-ти годинна екскурсія150170188208250300350
8-ми годинна екскурсія180205225250300360420

У вартість включено

транспортне обслуговування автобусами класу люкс (Merсеdes, Neoplan, Wolksvagen, Scania, MAN, Setra і ін.), супровід групи гідом, екскурсійне обслуговування, страхування медичне та від нещасного випадку.

Примітки

  • Маршрут туру може бути скоректований за бажанням замовника.
  • Вхідні квитки до музеїв та на інші екскурсійні об'єкти, майстер-класи, театралізації, харчування, оренда альтанок і т.п. оплачуються додатково.
  • Майстер-класи - соломоплетіння, фелтінг, мотанка, кераміка - 25 грн., Писанка - 25 грн, вареники - 55 грн., Кантакузівка ​​- 70 грн. (Екскурсія, куліш, катання на конях)
  • Уточнюйте вартість екскурсії та додаткових послуг перед бронюванням.

Якщо ви зайшли в цю програму, вам можуть бути також цікаві:

- всі автобусні екскурсії по Харківській області

- групові тури автобусом Україною

- інтерактивні екскурсії нового покоління

- тури з відпочинком на природі

- екскурсії для школярів про тварин

- календарно - обрядові екскурсії та розваги

- тури по святих місцях

- старовинні садиби, палаци і парки, заповідники України

- зимові екскурсії та розваги

- "Різнокольорові" канікули в Україні

- групові тури поїздом всією Україною

- зимові та літні оздоровчі табори на морі і в КарпатахЯкщо ви підбираєте тур або відпочинок особисто для себе, то зверніть увагу на

- наші збірні тури Україною, тури вихідного дня

- щотижневі регулярні гарантовані тури Україною від 2 осіб

- тури до Європи для індивідуальних туристів і груп

- популярний відпочинок у Одесі й Затоці

- відпочинок на курортах і пляжах світу

- екскурсійні тури по всьому світу

- завжди популярні тури на Новий рік і Різдво

Хочете бути в курсі всіх новин і не пропустити цікаві тури?

Підпишись на розсилку і дізнайся першим про наші пропозиції!