fbpx
RU EN PL UK

Діорама "Битва за Дніпро", м Дніпро

Діорама «Битва за Дніпро» була відкрита в Дніпрі в 1975 році до 30-річчя Перемоги у Другій світовій війні. Повна назва унікального пам'ятника безсмертному подвигу радянського солдата - діорама «Битва за Дніпро в районі Військове-Вовніги».

Діорама «Битва за Дніпро» - найбільша діорама в Україні і одна з найбільших в світі. Є центром великого меморіального комплексу, присвяченого героям і подіям Другої світової війни. Цей твір створено майстрами батального живопису Студії військових художників імені М. Б. Грекова, заслуженими художниками Н.Я. Бутом і Н.В. Овечкіним.

Цільнотканим полотно, витканого на Пензенській ткацькій фабриці «Червоний жовтень», площею 840 квадратних метрів (14x60 м.) Розміщено в спеціально створеному приміщенні, за проектом архітектора В. А. Зуєва. Загальна площа будівлі 1340 кв. м. Площа залу діорами - 900 кв. м. Широкий радіус огляду, глибокий предметний план, що складається із залишків оборонних споруд, зброї, засобів переправи та інших військових атрибутів, спеціальне освітлення і звуковий супровід діорамним залу створюють у глядачів ефект безпосередньої присутності на місці штурму Дніпра.

Для відтворення загальної картини і окремих епізодів героїчного бою були вивчені документи учасників форсування Дніпра, їх спогади, листи, накази і зведення часів війни. Науковий консультант діорами - В. С. Прокудо. Військовий консультант діорами - генерал-майор у відставці І. Ф. Литвиненко. В даний час Діорама працює також як виставковий центр.

Хочете бути в курсі всіх новин і не пропустити цікаві тури?

Підпишись на розсилку і дізнайся першим про наші пропозиції!